Auckland Yeni Zelanda

Auckland Yeni Zelanda’nın kuzey adasında yer almaktadır. Yeni Zelanda’nın en fazla yerleşiminin olduğu metropolitan alanıdır.

Yeni Zelanda’da nüfusu en fazla olan şehir olan Auckland aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi görevini de üstlenmektedir. Kent, dünyanın en yaşanılır şehirleri listesinde 3. sırada yer almaktadır.

Auckland, volkanik yapısı nedeniyle tepeler üzerine kurulmuş bir şehirdir. Şehrin hem doğu hem batı kısmında denize kıyısı bulunmaktadır. İki kıyıda da önemli limanlara sahip olan şehir, yelkenler şehri olarak anılmaktadır. Auckland yaşam kalitesi, sportif aktiviteleriyle sosyal ve sportif yaşamda huzur arayanlar için en doğru adres diyebiliriz. Şehrin hemen her yerinden muhteşem plajlara yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan Auckland’da şehrin büyük bir bölümünü İngiliz kökenli Avrupalılar oluşturmaktadır. Auckland şehrinde gezerken Asya ve Avrupa kültürlerinin muhteşem uyumunu görmek şehrin kozmopolit atmosferinde yabancılık çekmeden vakit geçirebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ticaret ve kültürün başkenti diyebileceğimiz Auckland’in ünlü Queen Caddesi’nde farklı kültürlere ait çeşitli mutfakları keşfedebilir, kaliteli ve marka ürünlerinin satıldığı mağazalarda alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hemen her hafta bir etkinlik veya festivalin düzenlendiği Auckland’de gezilecek birçok mekan ve yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Güney yarım küredeki en yüksek yapılarından biri olan Sky Tower, yaklaşık 330 metre yüksekliğiyle şehrin manzarasını seyretme için ideal noktadır.

Auckland Savaş Müzesi, Rangitoto Island, Sky Tower, Auckland Zoo ve Kelly Tarlton’s Sea Life Aquarium Auckland şehrinde gezilecek önemli noktalardan sadece birkaçını oluşturmaktadır.